Projektowanie

Jak zaprojektować pokoik dla dziecka ?

Takie pytanie zadaje sobie pewnie każda mama , która oczekuje dziecka lub właśnie zaplanowała remont :)  Wszystkie informacje , które pojawiają się w poradnikach , na blogach i tematycznych forach internetowych , mogą wprowadzić w konsternację. Z jednej strony czytamy ,że pokoje dla najmłodszych mają być w delikatnych kolorach , uspakajających oraz stwarzających poczucie bezpieczeństwa. Z drugiej strony pojawiają się głosy na temat tego ,że noworodki i małe dzieci najlepiej rozwijają się w kolorach kontrastowych . Szczególnie czarno-białe obrazki powodują zainteresowanie i wpływają korzystnie na rozwój układu nerwowego.

Zdając sobie sprawę , że aranżacji takiego pokoiku nie zmieniamy co roku ,zastanówmy się jak stworzyć przestrzeń , która będzie uspokajać i rozwijać naszego malucha? Jak sprawić by maluch czuł się doskonale w swoim królestwie , a jego otoczenie było bezpieczne i wygodne ?

Trendy i upodobania rodzica

Tworząc pokój dla maluszka pamiętajmy ,że nie musi on wyglądać jak z najnowszych magazynów o trendach w aranżacji wnętrz. Patrzmy zawsze na to , w jakich wnętrzach my czujemy się dobrze. To właśnie rodzice tworzą przestrzeń dla swoich dzieci . Jeśli my będziemy czuli się komfortowo w pokoju dziecięcym , nasze maluchy również to odczują.

Pamiętajmy też ,że pokój dziecięcy przynależy przestrzennie do całości mieszkania . Starajmy się zachować ogólną stylistykę , uwzględniając indywidualne potrzeby dziecka

POKOIK NIEMOWLAKA

Jeśli w naszym domu ma pojawić się dziecko...

Urządzanie pokoiku lub kącika dla dziecka oraz gromadzenie wszystkich niezbędnych ( i zbędnych :) ) akcesoriów , jest jednym z najmilszych działań w czasie ciąży.

Tak naprawdę jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli pojawiają się kolory , zwracajmy uwagę na tło – inaczej będzie prezentował się kolor żółty( nawet intensywny ) na bieli , a inaczej na fiolecie czy pomarańczu. Chodzi o to , aby nie używać w nadmiarze połączeń kolorystycznych , które mogą powodować niepokój czy pogorszenie nastroju.

Tworząc pokoik nie używajmy zbyt wielu kolorów. W pokoju dziecięcym ,wraz z wiekiem głównego użytkownika , tych kolorów będzie pojawiało się coraz więcej. Książeczki i zabawki zawsze dodają kolorytu :)

Starajmy się ustawić łóżeczko w miejscu ,które nie będzie zbyt blisko wejścia czy okna. Maluch nie będzie narażony na przeciąg czy zbytnie ciepło ( grzejniki przeważnie lokalizowane są pod oknami ) . Nie zawsze mamy taką możliwość ze względu na wielkość pomieszczenia jednak wybierajmy tzw.”mniejsze zło”. Miejsce do zabawy dla niemowlaczka ogranicza się początkowo do maty edukacyjnej . Warto wybrać taką , którą łatwo można wyprać . Pamiętajmy ,że niemowlęta często ulewają , ślinią się a jednocześnie badają przedmioty wszystkimi zmysłami . Szczególnie uwielbiają smakować wszystko co znajdzie się w zasięgu rączek i małej buźki. Mata musi być często prana aby uniknąć nagromadzenia bakterii i kurzu. Wybierzmy więc taką , którą włożymy do pralki bez ryzyka deformacji . Dobrze , żeby miała włókninę wewnątrz , aby izolowała malucha przed chłodem.

Dbajmy , aby dodatki , które pojawiają się w pokoiku maluszka były dla niego bezpieczne , praktyczne i ładne. Kocyki dziecięce , którymi przykrywamy maluszka dostosujmy do pory roku. Kocyki dwustronne idealnie sprawdzą się na chłodniejsze dni . Miękka , poliestrowa strona zapewni maluszkowi ciepło , a bawełna zapobiegnie nadmiernemu poceniu się. Na lato i cieplejsze wiosenne czy jesienne dni warto zaopatrzyć się w kocyk bawełniany . Doskonałe parametry naturalnej dzianiny , idealnie zaspokoją potrzeby najbardziej wrażliwych maluszków. Nie powodują nadmiernego pocenia się , a delikatna i miękka struktura nie podrażni skóry maluszka przy bezpośrednim kontakcie.

POKÓJ PRZEDSZKOLAKA

Najważniejszą rzeczą podczas urządzania pokoju dla naszego przedszkolaka są jego potrzeby. Maluch , który ma 3-5 lat ma już swoje ulubione kolory i zabawki.

Spełniajmy marzenia swoich dzieci . Czasem niewiele trzeba , by dziecięcy pokój stał się doliną dinozaurów , statkiem pirackim czy prawdziwą komnatą księżniczki. Pamiętajmy , że nasz przedszkolak reaguje na coraz więcej bodźców zewnętrznych Zauważa coraz drobniejsze różnice i detale.


 

Jeśli chciałbyś skorzystać z profesjonalnej pomocy architekta wnętrz , napisz do nas .
e-mail : 
info@mulliculli.com


Przy zakupie produktów z naszej kolekcji za minimum 400zł , projekt pokoju dziecięcego otrzymasz gratis !!!!!